Tarihi Yudumla

Tarihi Yudumla Yudumla Şerbetleri 1971 yılında İzmir’de herkesin “Şerbetçi Mustafa” olarak tanıdığı Mustafa Türkmen tarafından İzmir Kemeraltı’nda kuruldu. Firma şu an Türkmen ailesinin ikinci kuşağı olan Günhan Türkmen tarafından yönetilmektedir. Kurulduğu günden bu yana “hayatınıza sağlıkla tat katmak” sözünü benimsemiş olan Yudumla, hiç değişmeyen lezzeti ve kalitesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Tüm meyvelerini en bereketli yöresinden ve bahçelerden alan Yudumla “ev yapımı” tadından hiç bir zaman vazgeçmemiştir. Üretim önceliği sağlık ve lezzettir. Ürünlerinin içeriğinde sağlığı tehdit eden hiç bir kimyasal madde bulunmamaktadır.

42 yıldan bu yana aynı lezzetle seri üretim konusunda kendini geliştiren firma, şu an İzmir Işıkkent’te bulunan üretim tesislerinde, saklama, üretim, şişeleme ve dağıtım konularında günümüz teknoloji ve standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Bu gelişmelerin yanı sıra 2010 yılında şerbete ek olarak reçel ürün gamında da üretim yapmaya başlamıştır. Hali hazırda 8 çeşit şerbet ve 12 çeşit ev yapımı reçel üretilmektedir.

Yudumla, kendi markası dışında türkiyenin önde gelen markaları için de fason üretim yapmaktadır. Çok yakında üretime başlanması planlanan farklı çeşitlerin ve diabetik ürünlerin ar-ge çalışmaları devam etmektedir.

Geçen yıllar, teknolojik gelişmeler, kalite standartlarındaki ve ürün çeşitlerindeki artışa ve seri üretime rağmen Yudumla, Kemeraltı’ndaki 10 metrekarelik şerbet dükkanında kazandığı samimi lezzetini şişelemeye devam edecektir.

Tüm hakları saklıdır © 1971 - 2015 Tarihi Yudumla
Website Development